![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
BELYSNING / Bordslampor / Bordslampa 12905079
*
nr 1290 5079
Bordslampa
Anders Pehrson, "Tuben", Ateljé Lyktan, Åhus. 1970-tal, plast, längd 74 cm. Höjd: 39cm
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 november 2019
kl 18:44:23
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/11 14:11:37
1
Vinnande bud
- Tema
18 nov
Retro
På vår populära retroauktion samlar vi läckra designföremål med fokus på 50/60-talet. Bland annat konst och design av Jens Quistgaard, Berndt Friberg, Lisa Larson, Stig Lindberg, Karl Erik Ekselius, H ...
Läs mer om Retro
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: anders pehrson ateljé lyktan bordlampa bordsarmatur bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor plast åhus
-
5221 Arbetslampa
PeFeGe, Ledad. Längd: 73+ 73
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:07
-
5091 Bordslampa
Boréns, Mässing/läder, höjd: 46 cm
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:16
-
5086 Bordslampa
höjd: 24cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:41
-
2152 Bordslampfot
Elsa Engeström (1885-1976), Sverige. Gustavsberg, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:39
-
4235 Bordslampfot
omkring sekelskiftet 1900. Höjd: 42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:18
-
5064 Bordslampor
2 st, alabaster. Höjd: 31cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:57
*
Bordslampa
Läs mer om Retro
nr 1290 5079
Bordslampa
Anders Pehrson, "Tuben", Ateljé Lyktan, Åhus. 1970-tal, plast, längd 74 cm. Höjd: 39cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 november 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
14/11 14:11:37 | 1 | Vinnande bud |
- Tema
18 nov
Retro
På vår populära retroauktion samlar vi läckra designföremål med fokus på 50/60-talet. Bland annat konst och design av Jens Quistgaard, Berndt Friberg, Lisa Larson, Stig Lindberg, Karl Erik Ekselius, H ...![](/tema/themes/{4A621CA0-F211-4ABE-9343-001B107B53C6}_183x97.jpg)
Läs mer om Retro
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: anders pehrson ateljé lyktan bordlampa bordsarmatur bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor plast åhus
-
5221 Arbetslampa
PeFeGe, Ledad. Längd: 73+ 73
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:07 -
5091 Bordslampa
Boréns, Mässing/läder, höjd: 46 cm
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:16 -
5086 Bordslampa
höjd: 24cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:41
-
2152 Bordslampfot
Elsa Engeström (1885-1976), Sverige. Gustavsberg, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:39 -
4235 Bordslampfot
omkring sekelskiftet 1900. Höjd: 42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:18 -
5064 Bordslampor
2 st, alabaster. Höjd: 31cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:57